| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Google
Kategorie: Wszystkie | .NEWSY | ARTYKULY | DOWNLOAD | FOTO | GRY | OPINIE | VIDEO
RSS

.NEWSY

piątek, 06 października 2006

AUTOR: Maku; 2006-10-06
ŹRÓDLO: "GAZETA WYBORCZA" [Gazeta.pl]

Od dziś można w internecie podpisywać się pod apelem, sprzeciwiającym się korupcji politycznej.

- Ostatnie wydarzenia pokazały, że mamy do czynienia nie tylko z psuciem demokracji, ale z dezintegracją państwa. W tej sytuacji nie należy jednak odwracać się od życia publicznego. Wręcz przeciwnie! Trzeba się politycznej korupcji przeciwstawiać. Pierwszym krokiem może być podpisanie apelu - mówi Wojciech Baluch, współtwórca komitetu Młodzi Razem. Każdy, kto podpisze się pod apelem, otrzyma mailowe podziękowania, a po kliknięciu linku będzie dostawać informacje o innych, organizowanych przez Młodych Razem akcjach. Apel znajduje się pod adresem www.politycznakorupcja.pl. Strona już działa.

13:58, tkwarcinski , .NEWSY
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 października 2006
    AUTOR: Piotr Ślusarski; 03.10.2006 11:18
    ŹRÓDLO: newsroom.gery.pl

Młodzież z całej Europy może brać udział w wirtualnych sesjach Parlamentu Europejskiego – dzięki oficjalnie zainaugurowanej wczoraj drugiej międzynarodowej edycji gry internetowej "Zostań eurodeputowanym".
Na stronie www.bemep.eu młodzież z całej Europy może wcielić się w rolę wirtualnych europosłów i symulować pracę PE.

W trakcie zabawy jej uczestnicy będą przewidywać wyniki głosowań w PE, dyskutować i przekonywać innych graczy do swoich racji, głosować nad propozycjami aktów prawnych oraz odpowiadać na pytania dotyczące UE. Aby móc aktywnie uczestniczyć w grze, każdy będzie musiał wybrać frakcję, do której będzie chciał należeć. Grupa kilku osób może też stworzyć swoją własną frakcję.

Organizatorem zabawy, która potrwa do końca marca 2007 roku, jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Projekt wspierają: Parlament Europejski, Fundacja Konrada Adenauera, Robert Schuman Fondation (Paris) oraz Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego.

Dotychczas do gry zgłosiło się ponad 450 osób – wśród nich 350 Polaków.

Główną nagrodą dla najlepszych uczestników gry jest wyjazd do Brukseli i udział w sesji "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego. 
11:30, tkwarcinski , .NEWSY
Link Dodaj komentarz »
    AUTOR: Piotr Zalewski
    ŹRÓDLO: www.internetstandard.pl na podstawie www.reuters.com

Nie wierzysz politykom? Sprawdź czy mówią prawdę. Niebawem internet przyjdzie ci z pomocą. Zdaniem Erica Schmidta, CEO Google, najwyżej za kilka lat internetowy "wieszcz prawdy" powie, czy dany polityk składa obietnice bez pokrycia i obiecuje gruszki na wierzbie.

Politycy nie rozumieją jeszcze potęgi, jaką niesie internet i jak duży będzie miał wpływ na wynik w wyborach. Żartobliwie nazwany przez dyrektora Google "wieszcz prawdy" zajmowałby się analizą historycznych danych - zapowiedziami polityków oraz działaniami podjętymi w kierunku ich realizacji. Zdaniem Ericha Schmidta taki serwis pojawi się w sieci najpóźniej za pięć lat.

- Moje przesłanie do polityków - wyobraźcie sobie, że każdy z potencjalnych wyborców sprawdza czy wasze wypowiedzi były prawdziwe czy fałszywe - powiedział Schmidt w rozmowie z dziennikarzem Financial Times. Tak jak telewizja, tak i internet wymusi zmianę sposobu uprawiania polityki.

- Wielu polityków nie rozumie zbyt dobrze fenomenu internetu - mówił Schmidt dla Financial Times. - Po części wynika to z ich wieku, zwykle o Sieci uczą się od swoich dzieci czy pracowników.

Eric Schmidt w tym tygodniu odwiedza Wielką Brytanię. Spotkał się m.in. z premierem Tony Blairem oraz przedstawicielami opozycyjnej Partii Konserwatywnej.

Internet daje zwykłym ludziom większy wpływ na działania polityki, biznesu, mediów, pisze dyrektor Google w artykule dla dziennika Sun. "Internet zdemokratyzował dostęp ludzi do wiedzy. Sprawił, że jesteśmy znacznie silniejsi jako jednostki."
10:57, tkwarcinski , .NEWSY
Link Dodaj komentarz »
1 ... 16