Google
Blog > Komentarze do wpisu

IRAN ZAATAKOWAL TWITTERA!

iranprotest_006
Problemy Twittera rozpoczęły się 18 grudnia w nocy. Serwis poinformował na swoim blogu, że około 80 procent ruchu w godzinach 21:46-23:00 czasu pacyficznego kierowane było na inne strony, co było wynikiem ataku, jaki miał miejsce na serwery DNS.Na stronie głównej serwisu znalazła się grafika, na której sprawcy ujawniają swoje imię - Irańska Cyber Armia. "USA myśli, że kontroluje i zarządza Internetem, a wcale tak nie jest, to my (...) kontrolujemy i zarządzamy Internetem, więc nie próbujcie podżegać irańskiej ludności do...". Identyczna grafika, jaka znalazła się na Twitterze, widnieje obecnie na stronie  mowjcamp.org. Użytkownikom na wszelki wypadek zaleca się zmianę hasła dostępu zwłaszcza, jeśli mają takie same hasła do innych serwisów.

Do tej pory Twitter w kontekście Iranu kojarzony był raczej z bezpośrednimi doniesieniami z zamieszek dokonywanych za jego pośrednictwem. Ostatnio Iran został prewencyjnie odcięty od Internetu; władze obawiały się zapewne ponownych demonstracji związanych z obchodami Dnia Studenta.

Możliwe, że atak miał związek z wykorzystaniem serwisów społecznościowych, w tym także Twittera, w czasie tegorocznych wyborów prezydenckich w Iranie. Opozycji udało się zorganizować manifestacje głównie za pośrednictwem internetu. Władze szybko zdały sobie z tego sprawę i wprowadziły cenzurę.

Przedstawiciele Twittera twierdzą na blogu , że atak skierowany był na serwery DNS, a wkrótce udostępnią więcej informacji.Twitter nie ma najlepszej passy - jego wielka popularność ściąga na niego zarazem częste ataki. Do tego, to nie pierwszy raz już, kiedy spory polityczne rozwiązuje się "na Twitterze". Blokując do niego dostęp milionom użytkowników.

W sierpniu Twitter nie działał przez kilka godzin, gdyż trwał atak na jednego z gruzińskich blogerów. Brytyjski serwis przypomina także, że w lipcu doszło do wycieku ważnych dokumentów dotyczących biznesowej strony Twittera.
środa, 23 grudnia 2009, tkwarcinski

Polecane wpisy

  • POLITYKA W "SECOND LIFE"

    Zacznijmy od owej rewolucji. Za początek przewrotu można uznać akt zniszczenia wirtualnych sklepów American Apparel i Reebok 01 . Osobą, która tego dokonała ok

  • CORAZ WIĘCEJ PAŃSTW GŁOSUJE PRZEZ INTERNET!

    Pełne e-voting ma być pierwszy raz przeprowadzony w czasie wyborów parlamentarnych w Estonii, które odbędą się 4-go marca. Wcześniej, bo już w 2005 roku władze

  • "ŻYCIE WARSZAWY" KUPIŁO GRONKIEWICZ-WALTZ!

    – Cieszę się, że ostatecznie nie trafiła w niepowołane ręce. Wiem, że domenę można kupić bardzo łatwo i wykorzystać w sposób, jakiego bym sobie nie życzył

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: