Google
Blog > Komentarze do wpisu

PIERWSZY POLITYCZNY VIDEOBLOG W POLSCE

polityczny videoblog
To już druga polityczna i wirtualna ofensywa z Białegostoku. Przed Kamińskim gwiazdą Internetu kilka miesięcy temu został Krzysztof Kononowicz - bezrobotny kierowca z Białegostoku.

Kononowicz, kandydat na prezydenta miasta w zeszłorocznych wyborach samorządowych, w kilka dni zdobył światową popularność, gdy w serwisie YouTube (portal z dowcipami i zabawnymi filmami) pojawiły się jego nieporadne językowo wypowiedzi. W sondażach dawano mu 4 proc. poparcia, ostatecznie uzyskał ponad 1 proc. głosów.

Radny PiS twierdzi, że tworząć swój wideoblog (dostępny pod adresem: blog.mariuszkaminski.com) nie wzorował się na Kononowiczu. -Wideoblogi są bardzo popularne wśród polityków w Europie i USA i na nich się wzorowałem. To bardzo atrakcyjna forma, bo internauci nie lubią czytać - mówi. Przyznaje, że zdarzają się porównania jego wideoblogu do filmów z Kononowiczem na YouTube. -To ryzyko trzeba było podjąć. Warto pokazać białostocką politykę od innej strony, nie tylko Kononowicza. On był śmieszny, a ja jestem poważny -mówi radny. Jedną z jego internetowych produkcji można zobaczyć poniżej:
Kamiński przyznaje, że zainteresowanie wideoblogiem przerosło jego oczekiwania. Co kilka dni koledzy pomagają nagrywać mu krótkie filmy. Odpowiada w nich napytania internautów, opowiada o pracach rady miasta i o własnych pomysłach. Zależy mu głównie na kontakcie z ludźmi młodymi.

-Właśnie ich najmniej na nas głosuje, a warto pozyskać tę część elektoratu dla PiS -mówi radny. I chyba mu się to udaje. Internauci coraz częściej podpowiadają radnemu, co chcieliby zobaczyć na wideoblogu.

Mariusz Kamiński jest prawnikiem. Ma 29 lat, a od 11 lat działa w polityce. Najpierw w Przymierzu Prawicy, potem w PiS. Był też asystentem obecnego europosła z PiS Michała Kamińskiego. Teraz jest doradcą wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry.

piątek, 16 lutego 2007, tkwarcinski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: