Google
Blog > Komentarze do wpisu

FAŁSZYWY E-MAIL OD PREMIERA

andrusansip
Tak informuje za rosyjskimi mediami portal Wirtualnemedia.pl. W e-mailu rozesłanym do skrzynek internetowych estońskich parlamentarzystów, rzekomy premier napisał, że należy powstrzymać działania nakierowane na demontaż monumentu i zająć się przygotowaniem referendum w tej sprawie.

Dzień wcześniej parlament Estonii przyjął ustawę o likwidacji zakazanych budowli, czyli takich, które gloryfikują 50-letnią sowiecką okupację Estonii, w tym pomnik żołnierzy radzieckich w Tallinie.

Ustawa przeszła minimalną większością głosów. Opowiedziało się za nią 46 deputowanych w 101-osobowym parlamencie, przeciwko niej były 44 osoby.

Pomnik żołnierzy radzieckich w Tallinie jest od dawna punktem zapalnym między Estończykami, traktującymi go jako symbol 50 lat okupacji sowieckiej, a rosyjską mniejszością, która stanowi prawie 30% ludności Estonii, liczącej ok. 1,3 mln.

Moskwa bardzo ostro skrytykowała estońską ustawę.

Estońska policja utrzymuje, że e-mail wysłano z serwera znajdującego się za granicą.

Przedstawiciele Partii Centrum, której deputowani głosowali przeciwko ustawie, nie są całkowicie przekonani, że list został sfałszowany. Uważają, że może za nim stać kancelaria premiera, który proponując taką ustawę zrozumiał, że popełnił błąd i stara się go naprawić.
wtorek, 20 lutego 2007, tkwarcinski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: