Google
Blog > Komentarze do wpisu

RAPORT O W.S.I. INTERNETOWYM HITEM!

raport
Liczący 374 strony raport znalazł się w sieci w piątek o godzinie 12:54, na kilka minut przed konferencją Lecha Kaczyńskiego. Kontrowersyjny dokument jest dostępny na stronach Kancelarii Prezydenta www.prezydent.pl . Z uwagi na wagę raportu zdecydowano, że przez kilka dni wpisując adres oficjalnej strony prezydenta RP jak pierwsza pojawi się strona z raportem. Dopiero z niej można wejść do właściwej strony głowy państwa. Adres internetowy samego raportu to: www.raport.it.pl

O niebywałej popularności raportu w sieci najlepiej świadczy fakt, że od trzech dni strona internetowa Kancelarii Prezydenta jest przeciążona. "W chwili umieszczenia raportu w piątek w południe odnotowaliśmy ok. 150 kliknięć na stronę na sekundę" - mówi Marcin Rosołowski, zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta. A warto również dodać, że dokument można pobrać także z wielu innych stron: chociażby wszystkich portali i serwisów o tematyce politycznej. W piątek można było też kupić Monitor Polski z raportem. Kupujących było niewielu. Kosztował 61 złotych.

Jak jest oceniany przez użytkowników sieci? "Został przygotowany na zamówienie polityczne i tylko w jednym celu - dla uwierzytelnienia tez politycznych braci Kaczyńskich, że Polska po roku 1989 ogarnięta była słynną już siecią powiązań, której węzłami byli funkcjonariusze służb specjalnych" - podkreśla Azrael (salon24.pl).

Maciek Z., który uważa że WSI rozwiązać i zreformować trzeba było dodaje -"Nie spełnił oczekiwań (...), nie potwierdziły się rozdmuchane przez Kaczyńskich podejrzenia w stosunku co do tej służby (...) wypowiedzi niektórych polityków, jakoby to służby rządziły państwem. W porównaniu z tymi oskarżeniami WSI były grzeczne jak dziewczynki z 5b".

"Opozycja nie zostawiła na raporcie suchej nitki" - dodaje na salon24.pl dziennikarz Krzysztof Leski (TVP 3). "Ale i rządzący wydają się nie być w pełni zadowoleni" -podkreśla Leski, przytaczając następujące cytaty: Lech Kaczyński: "Raport nie oddaje całej prawdy. WSI miały wpływ istotniejszy, niż to wynika z raportu". Przemysław Gosiewski: "Raport zapoczątkuje proces ujawniania prawdy o działaniu służb specjalnych". Andrzej Lepper: "Komisja Macierewicza działała na chybcika i nieprzemyślanie". "Nie będę pisał o raporcie z likwidacji WSI. Nie ma sensu" - pisze obok Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"). Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") akcentuje jednak "Nie do końca wierzę komentatorom, którzy po kilku godzinach czytania potrafią wyciągnąć daleko idące wnioski na temat raportu WSI, szczególnie takie, że nic tam nie ma. Raport to nie Ania z Zielonego Wzgórza i nie można go czytać jednym tchem".

O raporcie nie wspomina natomiast na swoim blogu Ryszard Czarnecki (eurodeputowany Samoobrony). Dlaczego? "Nie zajmuję się służbami specjalnymi z nadzieją na wzajemność" - śmieje się Czarnecki.

TUTAJ można pobrać pełny raport>>
TUTAJ zobacz raport w wersji HTML

Raport jest podzielony na 12 rozdziałów:

1. Potencjał służb - mapa problemu

2. Finanse WSI

3. Penetracja rosyjska: zagrożenia dla wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa

4. Wykorzystywanie przez WSI aparatu Służby Bezpieczeństwa

5. Inwigilacja przez WSI środowisk politycznych

6. Wpływ WSI na kształtowanie opinii publicznej

7. Nielegalny handel bronią

8. Nieprawidłowości związane z osłoną przetargu na Kołowy Transporter Opancerzony

9. Ingerencja WSI na rynku paliwowo-energetycznym

10. Działalność oficerów WSI w Wojskowej Akademii Technicznej

11. Inne nieprawidłowości w funkcjonowaniu WSI

12. Operacja ZEN

W dziale "Aneksy" jest też dostępna pełna lista agentów.
poniedziałek, 19 lutego 2007, tkwarcinski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: